Warzywna CERAMIKA

Natura dostarcza najpiękniejszych inspiracji, czego doskonałym przykładem jest 'warzywna ceramika', autorstwa mojej siostry Elżbiety, która studiuje ceramikę. Ela posłużyła się charakterystycznymi kształtami warzyw, traktując je jak formy, a efektem tego eksperymentu są oryginalne naczynia o nieidealnym naturalnym kształcie.

I tym oto sposobem warzywa mogą gościć na stole przez okrągły rok i przez cały ten czas nie stracą formy ; ) A gwarantuję Wam, że zaciekawią każdą osobę, która będzie u Was gościć. Do tematu ceramiki będziemy co jakiś czas powracać, ponieważ to moja niespełniona miłość. Moje plany życiowe miały się wiązać z ceramiką, ale ostatecznie ogrody wciągnęły mnie na tyle, że plany zmieniłam. Fascynacja ceramiką jednak pozostała, a że Siostra poszła w tym kierunku, myślę że i dla mnie nic straconego : ) Tym bardziej, że ceramika ma też doskonałe zastosowanie w ogrodzie – w postaci donic, ale również ceramicznych rzeźb. Jak tylko coś mi wpadnie w oko, na pewno się tym z Wami podzielę.

Zachęcam też autorów ceramiki artystycznej, którą można zastosować w ogrodzie, do przesyłania swoich propozycji. Chętnie je pokażemy w osobnym poście.

Wzornikiem dla Eli były: bakłażan, dynia i melon.

Jak Wam się podobają? Czyż nie jest to oryginalny prezent pod choinkę?

 

I jeszcze na dokładkę – prototyp  solniczko/pieprzniczki, inspirowanej zębatkami.