z magnolią w roli głównej

01. magnolia w ogrodzieUważam, że obecnie magnolie nie mają sobie równych. Po prostu królują i żadne inne kwitnące teraz rośliny nie są w stanie im dorównać. W prezentowanym ogrodzie posadziłam magnolie przy wejściu do domu, gdzie ich kwiaty mają kontrastujące ciemne tło cegieł. Wygląda to zjawiskowo, tym bardziej, że bardzo odpowiada im miejsce i obficie kwitną.

Magnolie są doskonałymi roślinami zdobiącymi strefę wejściową do domu i ja je w tej roli często stosuję. Krzew jest dekoracyjny o każdej porze roku, ponieważ nawet rysunek gołych pędów zimą ma swój urok. Przez cały sezon wegetacyjny roślinę zdobią duże jasno zielone liście, pojawiające się po kwitnieniu.

Magnolie prezentowane na zdjęciach sadziłam wiosną 2009 roku jako krzewy o wysokości ok. 1m. Do obecnych rozmiarów (ok. 2m) dorosły więc w cztery lata.

02. magnolia w ogrodzie

03. magnolia w ogrodzie

04. magnolia w ogrodzie

Na stronie FORMIO możecie obejrzeć projekt tego ogrodu (ogród o wielu wnętrzach), natomiast brakuje w galerii aktualnych zdjęć. Wkrótce wypełnimy tę lukę, bo po kilku latach przestrzeń nabrała już charakteru i wyraźnie widać zamysł, który mi przyświecał podczas projektowania.

A tymczasem ogród budzi się do życia po zimie.

01. wiosenny ogrod

05. magnolia w ogrodzie

02. wiosenny ogrod