MEBLE Z POLEROWANEGO BETONU

Dzisiaj mam coś dla osób lubiących nowe rozwiązania i nie bojących się eksperymentów. Być może też dla tych, którym znudziły się klasyczne drewniane meble.

Może meble z polerowanego betonu?

Nowoczesny polerowany beton w niczym nie przypomina, wywołującego złe blokowiskowe skojarzenia, zwykłego betonu. Ma w sobie coś szlachetnego. Zapomnijcie więc o spękanych starych betonowych płytach chodnikowych, czy rozpadających się murkach. Ten produkt nie ma z nimi nic wspólnego! Na pierwszy rzut oka, nie zdradza też swojej betonowej tożsamości, co widać na zbliżeniu faktury.

Zalety tego rozwiązania to niewątpliwie oryginalność i niepowtarzalność ogrodowych dekoracji. Można uzyskać różne

formy i kształty. Oczywiście są pewne ograniczenia technologiczne, ale nie krępują one tak bardzo, żeby rezygnować z eksperymentów. Kolorystyka mebli jest też tematem otwartym, ponieważ zależy od dodanych barwników. Możliwości jest sporo.

Zaletą jest też odporność na działanie czynników atmosferycznych. Zalecana jest impregnacja, po której meble są odporne na deszcz, a zimą na niskie temperatury.

Wadą jest natomiast ciężar, który przy dużych formach jest znaczny. Z wady jednak łatwo zrobić zaletę, którą w tym przypadku jest stabilność mebla. Jeżeli gdzieś w ogrodzie zaprojektujemy zakątek z takimi meblami, zdobią go one niczym rzeźba. Są intrygującym elementem przestrzeni, przy którym na pewno każdy się zatrzyma. Za wadę można też uznać temperaturę siedziska, które w słońcu się przyjemnie nagrzewa, jednak podczas chłodów uniemożliwia siedzenie bezpośrednio na nim. Ale od czego są ogrodowe poduszki?

Dla mnie takie meble są niepowtarzalnym elementem wyposażenia ogrodu. Można mieć właściwie pewność, że nikt inny nie będzie miał takich samych. Szczególnie jeżeli zostaną one zaprojektowane specjalnie do naszego ogrodu.

WKRÓTCE BARDZIEJ INDUSTRIALNA WERSJA DO NOWOCZESNYCH OGRODÓW.

A poniżej kilka ujęć prezentowanych mebli: