Drewniany taras z wbudowaną leżanką

Dzisiaj coś dla wielbicieli letniego lenistwa na tarasie i wygody – taras z leżanką. Leżanka wkomponowana jest w powierzchnię tarasu i stanowi z nim integralną całość.  Efekt – idealny sposób na komfortowe miejsce relaksu.

Dzięki swojemu ergonomicznemu kształtowi leżanka jest doskonałym miejscem, żeby się wylegiwać, opalać, czytać książki lub czasopisma, pić piwo lub wino, bawić się, jeżeli jesteśmy dzieckiem, dać odpoczynek nogom po ciężkim dniu pracy, unosząc je na wyższy poziom…

Prezentowany taras wykonany został z deski tarasowej z modrzewia syberyjskiego, zabezpieczonego przed wilgocią olejem w kolorze kasztana (pierwotny kolor drewna był jaśniejszy). Ale oczywiście można go wykonać z każdego rodzaju drewna.Teren naokoło jest znacznie niższy niż wejściedo domu, dlatego kolejnym etapem prac będzie stworzenie  wokół tarasu rabat na podniesionym do właściwego poziomu terenie.

 Na przedstawiony taras prowadzą z jednej strony schodki zrobione z granitowej kostki w dwóch rozmiarach,łączące go ze ścieżką, natomiast w innych miejscach zejście będzie łagodnie prowadziło na trawnik.