HAMAK – pomysł na relaks w ogrodzie

Dzisiaj temat typowo letni i wakacyjny – hamak w ogrodzie. Coś, co kojarzy się z błogim lenistwem i przyjemnym wypoczynkiem, a jest jednocześnie niezwykle proste i stosunkowo łatwe do wykorzystania w niemal każdej ogrodowej przestrzeni. Typowy obrazek to hamak rozpięty w sadzie wśród starych drzew. Ale co możemy zrobić, jeżeli nie dysponujemy takimi podporami?

Jest kilka rozwiązań: możemy rozpinać hamak na zabetonowanych słupach lub wykorzystać do tego konstrukcję tarasu/balkonu, jeżeli stwarza takie możliwości. Można też zastosować rozwiązanie, które zaproponowaliśmy naszej Klientce – wykonać specjalną drewnianą konstrukcję.

Początkowo pomysł pergoli wynikał z chęci zasłonięcia widoku na sąsiednie posesje, które znajdują się w niewielkiej odległości i stworzenie tym samym poczucia prywatności na tarasie. Konstrukcja miała być bramą do ogrodu oraz elementem przesłaniającym. Później jednak pojawił się pomysł powieszenia na niej hamaka, na którym można się bujać będąc blisko tarasu, gdzie toczy się zwykle towarzyskie życie ogrodu. A nasza Klientka wymyśliła dodatkowo haki, na których można zawiesić huśtawkę dla dziecka. I tym sposobem powstał wielofunkcyjny ogrodowy mebel: połączenie pergoli z hamakiem i huśtawką. A że przestrzeń w małych ogrodach należy szczególnie szanować, ponieważ nie mamy jej w nadmiarze, takie fuzje są mile widziane.

Pod pergolą pojawiło się przejście po płytach, które w przyszłości otoczy dywan macierzanki {thymus} oraz karmnika ościstego {sagina subulata}. Regularny układ płyt tworzy z pergolą ciekawy element przestrzeni, atrakcyjny bez względu na porę roku, a posadzone przy podporach pnącza stworzą już wkrótce niezwykły klimat ogrodu.

Jednym słowem: polecamy!

10. OGROD Z HAMAKIEM

1. OGROD Z HAMAKIEM

8. OGROD Z HAMAKIEM

2. OGROD Z HAMAKIEM