Krajobraz wiosenny *łamane przez* zimowy

krajobraz zimowyPisałam niedawno, że podobno zima zawraca i rzeczywiście zrobiła to dosyć efektownie. Nie chcę Was denerwować, ale rok temu o tej porze prace w terenie trwały w najlepsze. A teraz… czekamy, czekamy, czekamy. We Wrocławiu w ciągu dnia -4 stopnie, w nocy ok. -10. A w 2012r. dnia 17 marca temperatura wynosiła +20 stopni. Wiem, że to była pewna anomalia, ale bardzo przyjemna. Teraz też jest niestandardowo, ale w tym mniej pozytywnym znaczeniu.

Przez całą zimę brakowało mi tego, co jest teraz – słońca. Niebo błękitne, słońce świeci, czuć lekki mrozik. Chciałoby się powiedzieć, jaki piękny styczeń. Jako że dolnośląskie to polski biegun ciepła, możemy teraz zobaczyć, jak się czują w marcu w Suwałkach ; )

I chociaż trudno uwierzyć, że Pierwszy Dzień Wiosny już za nami, nie pozostaje nic innego, jak cieszyć się z ostatnich podrygów zimy, bo to już naprawdę końcówka. Zobaczcie, jak wygląda teraz krajobraz wiosenny/zimowy za miastem. No cóż, ma swój urok…

krajobraz wiosenny

krajobraz wiosennykrajobraz wiosenny

krajobraz wiosennykrajobraz wiosenny

krajobraz wiosenny

krajobraz wiosenny

krajobraz wiosennykrajobraz wiosenny

krajobraz wiosenny

 

krajobraz wiosenny

Według prognoz koniec zimowej aury już się zbliża i tak naprawdę porządzi się jeszcze w tym tygodniu. Dlatego na najbliższy tydzień mam dla Was specjalną dedykację "z terenu", która powstała w związku z jakimiś wyścigami, podejrzewam że kolarskimi/biegowymi, a teraz wspiera przejeżdżających:

krajobraz wiosenny

Dalej jest jeszcze jedna, ale to innym razem. A już niebawem pokażę Wam nowy projekt, który powstał dla naszych Klientów – nowoczesny ogród za miastem, w którym rządzą porządek i geometria kształtów, kontrastujące ze swobodą gatunkowo-fakturową zieleni.

A tymczasem… powodzenia w ostatnim zimowym tygodniu : )