Hans Peter Sturm poplecie w Cieszynie

hans_peter_maly

Powracam do tematu wikliny w ogrodzie, ponieważ jest ku temu bardzo ważny powód – współautor książki, którą Wam polecałam przy okazji artykułu o wiklinowym szałasie, przyjedzie do Polski na wiklinowe warsztaty.

Warsztaty odbędą się w Cieszynie w dniach 17-21 czerwca, a ich organizatorem jest żywa architektura, czyli Stowarzyszenie Serfenta, zajmujące się plecionkarstwem (nie tylko wiklinowym). Więcej na stronie www.serfenta.pl

a tak piszą o sobie:

{Stowarzyszenie Serfenta – wiodąca instytucja w dziedzinie badań nad plecionkarstwem. Ma na swoim koncie tytuł "Eko-aktywni" i "Ludowego Oskara" za projekt "Plecionkarskim szlakiem Polski", liczne publikacje w temacie rzemiosła oraz tysiące godzin badań terenowych. Mamy siedzibę w unikalnym miejscu – byłej Strażnicy granicznej na Moście Przyjaźni w Cieszynie...}

Lista uczestników jest już niestety zamknięta, ale ostatni dzień ma być dniem otwartym, więc będzie można zapewne obejrzeć efekt prac.

Jeżeli tylko możecie/chcecie koniecznie jedźcie do Cieszyna wziąć udział w tym wydarzeniu. Jeśli mi się uda "wyrwać" z Wrocławia i odwiedzić cieszyński Zamek, a nie ukrywam, że bym chciała, to na pewno zdam Wam relację.

Więcej informacji znajdziecie tutaj:

https://www.facebook.com/ZywaArchitektura

https://www.facebook.com/Serfenta

http://www.cieszyn.pl/?p=eventsShow&iEvent=19263

A tak pracuje Serfenta:

01. zywa architektura

02. zywa architektura