2. realizacja ogrodu {seria I} wyłaniają się kształty ogrodu

Brak dostępu do internetu sprawił, że mamy pewne opóźnienie w relacjach. Ale nadrobimy.

DRUGI DZIEŃ PRAC poświęciliśmy na wyznaczenie projektu w terenie, wykonanie obrzeży i wyprofilowanie terenu. Oprócz obrzeży w ogrodzie pojawił się schodek pomiędzy dwoma trawnikami. Poziomowanie ma na celu zniwelowanie widocznego spadku działki od domu w stronę oporowego muru na granicy. Dolny trawnik dopasowuje się do spadku, jednak wyrównaliśmy jego płaszczyznę tak, aby spadek był tylko w jednym kierunku. Dodatkowy spadek boczny mocno zniekształciłby nam kompozycję regularnego ogrodu. Na trawniku górnym, znajdującym się bezpośrednio przy tarasie, również wyrównaliśmy powierzchnię, ukrywając zastany spadek terenu.

09. realizacja ogrodu

10. realizacja ogrodu

11. realizacja ogrodu

12. realizacja ogrodu

13. realizacja ogrodu

TRZECI DZIEŃ PRAC był kontynuacją drugiego. Ukształtowaliśmy ostatecznie teren i pozamykaliśmy obrzeża. Wielkimi krokami zbliża się moment sadzenia. Wybraliśmy się więc na zakupy, które nie zostały udokumentowane, ponieważ upał był taki, że skoncentrowałam się na podstawowych funkcjach ; -) Przymierzyliśmy się również do wystawienia płyt w trawie, które stworzą ścieżkę do ogrodu.

14. realizacja ogrodu

15. realizacja ogrodu

16. realizacja ogrodu

17. realizacja ogrodu

18. realizacja ogrodu

19. realizacja ogrodu

20. realizacja ogrodu

Kolejny etap – sadzenie przed nami, a tymczasem na podjeździe się zazieleniło. Jak widać tonacja będzie biało – zielona.

21. realizacja ogrodu