1. podglądamy realizację {seria 2} – zmiany, zmiany…

Realizacja, do której oglądania chciałam Was serdecznie zaprosić, nie jest tym razem kompleksowym ogrodem. Na warsztat bierzemy TARAS, który poddamy METAMORFOZIE, aby zwiększyć jego funkcjonalność i estetycznie dopasować do nowocześnie urządzonego wnętrza. Sprawa jest tym bardziej istotna, że z tyłu domu znajduje się przeszklona dobudówka – oranżeria, w bezpośrednim sąsiedztwie tarasu. Widok na taras jest więc sprawą kluczową, ponieważ ogląda się go przez cały rok.

Stan dotychczasowy to prosty drewniany taras, z wkomponowanym w jego powierzchnię drzewem (stary świerk). Na taras schodzi się po granitowych schodach, natomiast po obu stronach schodów znajdują się rabaty, widoczne z wnętrza. Przy tarasie rosną wysokie Miskanty kwieciste (łac. Miscanthus floridulus), które zostaną wykorzystane w ogrodzie (jeżeli nie w bezpośrednim sąsiedztwie tarasu, to gdzieś dalej).

CO SIĘ ZMIENI?

1. Meble ogrodowe zastąpią meble na stałe wbudowane w taras. Powstanie więcej miejsc do siedzenia, znajdzie się również miejsce na schowki, a przestrzeń stanie się bardziej funkcjonalna.

03. taras przed metamorfoza

2. Wokół drzewa powstanie ława/stolik.

04. metamorfoza tarasu

3. Przy schodach stworzymy podniesione rabaty w układzie schodkowym, które wyeliminują problem spływania ziemi ze skarpy i uporządkują ten fragment ogrodu.

05. schody na taras

4. Przy tarasie pojawią się granitowe płyty w trawie. Podniesiemy również poziom trawnika z płytami do poziomu tarasu, co pozwoli na eliminację schodka na granicy tarasu.

06. taras z drzewem

5. Wzdłuż granicy z sąsiadem stanie ażurowa żaluzjowa przesłona.

07. renowacja tarasu

6. Przy zejściu po płytach na trawnik powstaną nowe rabaty.

08. taras przed renowacja

NOWY TARAS będzie wyglądał mniej więcej tak:

01. zabudowa tarasu rysunek

Będzie  PROSTO, NOWOCZEŚNIE I SZARO…

02. drewno malowane na szaro

Jako wielbicielka tego koloru, cieszę się niezmiernie : -)

Ciąg dalszy już wkrótce, a tymczasem MIŁEGO WEEKENDU Wam życzę!