dawno temu na papierze

Podczas przeczesywania starych plików, natknęłam się na pracę konkursową z 2007 roku. Obejrzałam sobie ją po tych 6 latach i stwierdziłam, że Wam ją pokażę, bo miło mi się kojarzy i jestem z niej po prostu dumna ;)

Konkurs nosił tytuł "nowoczesny ogród" i polegał na kompleksowym zagospodarowaniu dużej działki wokół nowoczesnego domu. Konkurs wygrały moje zdolne koleżanki, ja zajęłam miejsce chyba IV – już dokładnie nie pamiętam. Ciekawe było to, że podobnie spojrzałyśmy z dziewczynami na przestrzeń przed tarasem. Mogło by się wydawać, że spotkałyśmy się w trakcie projektowania i ktoś się kimś zainspirował. A prawda jest taka, że same byłyśmy zdziwione, jak to zobaczyłyśmy, bo konsultacji w trakcie nie było. Jedno jest pewne – sprawa mogła się wydawać podejrzana :)

Tak wyglądały poszczególne plansze projektowe:

PLANSZA1

PLANSZA2

PLANSZA3

PLANSZA4

Pamiętam tamten czas, kiedy dopiero zaczynałam samodzielną działalność i świat był całkiem inny. Dobrze czasem cofnąć się myślami i przyjrzeć się sobie z tamtego okresu. Bo dużo się zmieniło, sporo spraw na lepsze, miejscami pewnie na gorsze… jak to w życiu. No przyznaję, pewne rzeczy zrobiłabym inaczej.

Przez te 6 lat powstało wiele nowych projektów i realizacji, poznałam mnóstwo ciekawych ludzi, wiele się od nich nauczyłam. I tak sobie myślę, że to co pozostało w stanie constans, to fakt, że uwielbiam to co robię. Mimo różnych wydarzeń i różnych problemów, spotkań z rzeczywistością o której nie wiedziałam, to jednak ogrody pozostają ciągle moją pasją. Pasją odnalezioną "przez przypadek", bo plan A związany był ze studiowaniem ceramiki. I kiedy ku mojej rozpaczy wylądowałam na miejscu 14 listy przyjęć (a przyjmowano 12 osób), to żeby nie marnować roku, wybrałam się na Akademię Rolniczą studiować architekturę krajobrazu. I tak już zostało.

Teraz wszystko jest inne niż wtedy, tylko rysunki zostały te same ;)

Ktoś sobie życzy taki ogród? Chętnie pomogę!