nowoczesny ogród za miastem

Dzisiaj projekt, który dopiero czeka na zamieszczenie na stronie, a więc PREMIERA!

Miało być nowocześnie, geometrycznie, ale nie minimalistycznie w sferze roślinnej i przede wszystkim w nawiązaniu do powstającej bryły architektonicznej. A bryła niekatalogowa (jak ja to lubię) i projektowana na zamówienie, w odpowiedzi na konkretne oczekiwania Klientów.

Dom został wybudowany za miastem, a klimat w którym go zaprojektowano określić można jako klasyczną bryłę ze skośnym dachem, utrzymaną jednak w nowoczesnej stylistyce. Ogród natomiast miał być odpowiedzią na potrzeby młodej rodziny, która chciała w nim wypoczywać, bawić się, hodować zioła i owoce, ale również pracować na świeżym powietrzu. Przestrzeń miała być ciekawa dla użytkowników w różnym wieku i zachęcająca do korzystania z różnych jej stref. Prosty ogród z trawnikiem i żywopłotem na szczęście nie był marzeniem naszych Klientów.

01. nowoczesny ogrod

W ogrodzie bardzo istotną rolę odegrała MAŁA ARCHITEKTURA w różnorakiej formie:

  • Zadaszony taras przedłużyliśmy tarasem kamiennym o ciekawej nawierzchni z płyt i kostki, na którym stanęły donice z ziołami, dostępne z pobliskiej kuchni. Z tarasu prowadzi ścieżka z płyt w trawie, biegnąca do ściany wodnej.
  • Na końcu ścieżki znalazła się ściana wodna, widoczna również z okien salonu. Przy elemencie wodnym powstał niewielki placyk z drewnianą ławką, ukrytą za roślinnością. Można z niej obserwować dużą część ogrodu.
  • W narożniku działki, osłoniętym kamiennym murem i roślinnością zaprojektowaliśmy prostą nowoczesną ażurową altanę. W jej zaciszu można wypoczywać i pracować, obserwując dzieci bawiące się na placu zabaw.
  • Plac zabaw stanął na osi salonowych okien. Dociera się do niego, przechodząc po drewnianym pomoście – tarasie, który stanowi dodatkową ciepłą nawierzchnię do zabawy.
  • W ogrodzie znalazło się również miejsce na podniesione rabaty, służące do uprawy warzyw i owoców.

poniżej: STREFA WEJŚCIOWA – geometryczny układ bruków

02. nowoczesny ogrod

poniżej: NOWOCZESNA ALTANA  w rogu działki – miejsce pracy i wypoczynku

03. nowoczesny ogrod

poniżej: ŚCIANA WODNA, do której prowadzi ścieżka z płyt w trawie

04. nowoczesny ogrod