2. podglądamy realizację {seria 3} – pierwsze prace

Pierwsze prace w tym ogrodzie zostały przeprowadzone jesienią. Przygotowaliśmy wówczas teren pod wiosenną realizację, dzięki czemu po zimie można było zacząć od przyjemniejszych prac, zmierzających do zakończenia tematu. W międzyczasie elewacja pokryła się białym i szarym tynkiem, a przed posesją stanęło ogrodzenie.

Architektura budynku jest nowoczesna, dlatego kolorystyka miała tylko podkreślić jego bryłę, nie będąc jednocześnie jednolita. Przygotowaliśmy kilka wariantów kolorystycznych, z których Inwestor wybrał ten, w której dół budynku jest biały, natomiast góra szara. Biel dolnej części elewacji stanie się w przyszłości tłem dla pomalowanej na popielaty kolor pergoli zacieniającej taras, natomiast szara góra łączy jasny dół z grafitowym dachem. Taki podział jest nawiązaniem do tradycyjnej zabudowy sudeckiej, gdzie górna kondygnacja budynku pokryta jest charakterystycznymi płytkami lub drewnem.

15. realizacja ogrodu

16. realizacja ogrodu

17. realizacja ogrodu

12. realizacja ogrodu

13. realizacja ogrodu

14. realizacja ogrodu

Kolejnym etapem było ogrodzenie. Na działce wykorzystano już wcześniej granit, z którego powstały ogrodowe murki, dlatego naturalną kontynuacją było wykorzystanie kamienia również tutaj. Żeby jednak nie zamykać posesji długim litym murem, wprowadziliśmy go tylko w głównej części wejściowej, a więc po obu stronach bramy i furtki. Pozostała długość została ogrodzona gotowymi panelami, które w przyszłości zasłoni roślinność. Brama i furtka zostały wykonane z aluminium, wg wzoru wybranego przez Inwestorów. Ogrodzenia aluminiowe stają się coraz popularniejsze i faktycznie bardzo dobrze się prezentują, a ich dodatkowym plusem jest mniejsza niż w przypadku stali waga.

Murki zostały wykonane przez firmę kamieniarską.

10. realizacja ogrodu

01. realizacja ogrodu

02. realizacja ogrodu

04. realizacja ogrodu

Wspomniane w poprzednim wpisie prace ziemne pozwoliły nam ukształtować docelową rzeźbę terenu. Jedynymi roślinami, które pojawiły się w ogrodzie w pierwszym etapie realizacji były graby, z których powstanie piękny gęsty żywopłot. Graby są jednym z najlepszych gatunków na żywopłoty, trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, gdyż efekt nie jest natychmiastowy. Ale warto poczekać. A w międzyczasie ciąć, ciąć i ciąć…

07. realizacja ogrodu

05. realizacja ogrodu

11. realizacja ogrodu

06. realizacja ogrodu

09. realizacja ogrodu