05. podglądamy realizację {seria 5} – dodaj kolor!

 09-kolorowe-donice

Jaki jest najprostszy sposób na dodanie przestrzeni charakteru i ożywienie jej? KOLOR!


poprzednie wpisy na temat ogrodu znajdziecie tutaj i tam:

01. podglądamy realizację {seria 5} – dom przy brzozach

02. podglądamy realizację {seria 5} – kształty

03. podglądamy realizację {seria 5} – sadzimy – siejemy – czekamy

04. podglądamy realizację {seria 5} – zabudowa tarasu


Jeżeli nie jesteście zdecydowani na konkretny kolor, który ma być kolorem przewodnim w Waszej przestrzeni (zarówno tej in jak i out), albo po prostu lubicie zmiany, zdecydujcie się na stonowaną bazę, którą będziecie mogli później zmieniać. Najlepszym rozwiązaniem, ponieważ rozwiązaniem długoterminowym jest właśnie taki system. Ja osobiście bardzo lubię w ogrodzie bazę szaro-zieloną (aktualna realizacja taka właśnie jest), do której można dodać kolory, które po prostu uwielbiam. Pomarańczowy, oliwkowy, fiolet… Możecie zmieniać je wedle uznania, razem z porami roku, humorem, czy po prostu wraz z czystymi zachciankami!

Ogród przy brzozowym zagajniku miał być od samego początku bardzo prosty. Ulubionym kolorem Klientki jest fiolet i takie też miały być donice. Szare albo fioletowe. Ale… w międzyczasie zakwitła czerwona róża okrywowa, którą posadziłam pomimo że nie było jej w projekcie, a pasowała mi idealnie. I ta czerwień tak się spodobała jako ożywiacz przestrzeni, że zapadła decyzja o czerwonych donicach. Przyznam, że ja od razu o takich myślałam, ale zawsze jednak daję podjąć ostateczną decyzję Klientom, bo to przecież ich ogród.

W donicach posadziłam formowane cisy, podsadzone kwiatami jednorocznymi, a dwie z nich zostały przeznaczone na zioła. Jest mięta w kilku odmianach, rozmaryn, tymianek, lubczyk i inne przydające się na co dzień w kuchni. Nasadzenia ziołowe będą się zmieniać, ponieważ nie wszystkie gatunki u nas zimują, ale np. donica "miętowa" nie będzie wymagała corocznego sadzenia.

01-kolorowe-donice 02-kolorowe-donice 03-kolorowe-donice05-kolorowe-donice 10-kolorowe-donice06-kolorowe-donice

07-kolorowe-donice 11-kolorowe-donice 08-kolorowe-donice04-kolorowe-donice