przez oczy do serca!

przez oczy do serca!

Follow my blog with Bloglovin


Radzicie sobie z zimą? A może jesteście jej fanami, śmigacie na nartach i cieszycie się ze śniegu niczym przysłowiowe dziecko? Jeżeli tak, to szczerze Wam zazdroszczę, bo ja niestety należę do ciepłolubnych i zima to dla mnie po prostu oczekiwanie na wiosnę. Odkryłam też, że wraz z wiekiem zaczęłam działać na baterie słoneczne i zimno oraz brak słońca działają na mnie ostro demotywująco.

Ale mam na to sposób. Ogladam, oglądam i jeszcze raz oglądam! Zdjęcia ogrodów, programy ogrodnicze, filmy w ciepłej scenerii itd. ;) Dobry brytyjski program ogrodniczy potrafi mnie wprowadzić w tak dobry nastrój, że przez chwilę zapominam o zimie, o śniegu i wszechobecnym braku zieleni. Przypominam sobie też miejsca, które odwiedziłam latem, oglądam zdjęcia i… od razu mi lepiej :)

Jednym z takich przemiłych i bardzo ciepłych akcentów są odwiedziny w Hiszpanii i zwiedzanie tamtejszych szkółek. Szkółek, które wyglądają jak nasze sklepy z kwiatami doniczkowymi ;) Palmy, palmy, mnóstwo palm, fikusy, cytrusy, kaktusy i sukulenty, oleandry, bugenwille, drzewka oliwne, araukarie i wiele wiele innych.

Chodźcie na spacer po hiszpańskich szkółkach, poczujcie to ciepło wiszące pod kopułą szklarni, wdychajcie wilgotny zapach powietrza i zapomnijcie na chwilę o zimie. Ona minie :) Już niedługo…


01-rosliny-w-hiszpanii 02-rosliny-w-hiszpanii 03-rosliny-w-hiszpanii 04-rosliny-w-hiszpanii 05-rosliny-w-hiszpanii 06-rosliny-w-hiszpanii 07-rosliny-w-hiszpanii09-rosliny-w-hiszpanii 10-rosliny-w-hiszpanii 11-rosliny-w-hiszpaniiponiżej: drzewka cytrusowe – u nich normalka, dla mnie to jednak trochę ekscytujące, że tak w ogródku można ;)

12-rosliny-w-hiszpanii 13-rosliny-w-hiszpanii 14-rosliny-w-hiszpaniiponiżej: i taka „ręka Buddy” – pierwsze widzę / pierwsze słyszę

19-rosliny-w-hiszpaniiponiżej: terracotowe donice, które uwielbiam, a u nas niestety szybko ulegają biodegradacji, a tam taaaki wybór!

15-rosliny-w-hiszpaniiponiżej: różne kolory bugenwilli / myślałam, że są tylko różowe…

16-rosliny-w-hiszpanii 17-rosliny-w-hiszpaniiponiżej: znana u nas „chińska róża” – w podstawówce na wrocławskim Sępolnie (nr 45), w gabinecie biologicznym mieliśmy, oprócz różnych dziwnych obiektów w słoikach, wielki okaz takiego hibiskusa – niesamowicie się siedziało pod tymi wielkimi kwiatami

18-rosliny-w-hiszpaniiponiżej: wiekowe drzewo oliwne

20-rosliny-w-hiszpaniii takie ziółka / widzieliście wcześniej curry „na żywo”? bo ja nie :)

22-rosliny-w-hiszpanii 23-rosliny-w-hiszpanii33-rosliny-w-hiszpanii24-rosliny-w-hiszpanii 25-rosliny-w-hiszpanii 26-rosliny-w-hiszpanii 27-rosliny-w-hiszpanii 28-rosliny-w-hiszpanii 29-rosliny-w-hiszpaniiponiżej: koguty takie jakby polskie ;)

30-rosliny-w-hiszpanii31-rosliny-w-hiszpanii 32-rosliny-w-hiszpaniiponiżej: krasnale i „Wenus” też się zdażają :)

34-rosliny-w-hiszpanii 35-rosliny-w-hiszpanii


Zagrzaliście się trochę? Mi już lepiej… idę dalej czekać na wiosnę :)