Polerowany beton – wersja industrialna

Meble betonowe w bardziej surowej i industrialnej formie, trafiające w gust tylko określonego grona odbiorców. W wyrazie są nowoczesne i bardzo proste, dlatego ich otoczenie również musi wyróżniać się podobnym charakterem. Dopiero wówczas zyskają odpowiednie tło. Na zdjęciu widać je w 'poczekalni' – czekają na wyjazd do ogrodu, dlatego tło jest… przypadkowe.

Dla mnie najlepszym otoczeniem tak surowych mebli jest soczysta i bujna zieleń, ale wpasowana w nowoczesne i proste ramy. Niejednokrotnie nowoczesne ogrody złożone z samych supernowoczesnych i supersurowych elementów, przytłaczają nadmiarem prostoty i zimna. Ideałem mojego nowoczesnego ogrodu są kontrasty nowoczesnych materiałów, kształtów i form z bujną zielenią, która może być monogatunkowa, ale może też być rozbuchana jak w angielskim ogrodzie.

Kontrasty w ogrodzie sprawiają, że staje się on naprawdę intrygujący. A nowoczesny charakter założenia nie narzuca wcale rezygnacji z roślin, które są przecież istotą ogrodu.

Prezentowane meble powstały na konkretne zamówienie i stanowią bardziej ogrodową rzeźbę, niż typowy ogrodowy komplet. Wyobraźcie je sobie przysypane czapą śniegu, podkreślającą prosty kształt lub rozświetlone letnim słońcem. Czasami o elementach ogrodu warto pomyśleć w kategoriach rzeźby, która urozmaici przestrzeń. Nie ograniczajcie się do utartych schematów…